Máme radost, že se zajímáte o náš příběh!

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s. byla založena v roce 1999 zakladatelskou skupinou: Školou mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Vyšší odbornou školou, Střední odbornou školu, Gymnáziem, s.r.o. jako nejvyšší stupeň integrovaného vzdělávacího systému. Svoji činnost zahájila po akreditaci svého studijního programu 24.4.2001 a udělení státního souhlasu 15.3.2002 od akademického roku 2002/2003.

Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, VOŠ, SOŠ, Gymnázium, s.r.o. byla následnickou organizací Školy managementu a služeb Praha, založené v roce 1991 jako jedna z prvních soukromých škol v republice. Kromě Prahy měla své dceřiné společnosti na dalších 6 místech v republice. Změnu jména vyvolala transformace vzdělávacího obsahu na mezinárodní vztahy, diplomatické služby, veřejnou správu a Public Relations, tedy na ty obory studia, které v nadcházejícím období rozvoje informační společnosti budou tvořit základ profesní struktury trhu práce a společensky žádané a uznávané kvalifikace. Škola je zařazena v síti škol MŠMT ČR.

Na základě správního řízení získala VŠMVV Praha 10. 11. 2008 od Ministerstva školství Slovenské republiky „Oprávnění poskytovat vysokoškolské vzdělání na území Slovenské republiky podle právních předpisů České republiky“ pro bakalářský a navazující magisterský studijní program Mezinárodní a veřejné vztahy. V návaznosti na to byl založen Vzdělávací a konzultační institut VŠMVV Praha v Bratislavě, umožňující studium mezinárodních vztahů a veřejné správy.

V současnosti je novým projektem vybudování základní a mateřské školy. Výsledkem by měl být komplexní a ucelený systém vzdělávání od mateřské až po vysokou školu. A současně tak naplnění cíle, přání a odkazu pana Aloise Houdka.