Mgr. Ing. Irena Rudolfová

Odborný asistent
+420 251 171 941
rudolfova@vsmvv.cz

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze, poté jsem se věnovala studiu španělského jazyka, které jsem zakončila státní jazykovou zkouškou. Po pětileté praxi v telekomunikační firmě jsem se začala věnovat cestovnímu ruchu.  Měla jsem možnost vyjet na jednoletou pracovní stáž do Španělska. Absolvovala jsem metodické kurzy ve Španělsku a kurzy pořádané Španělským velvyslanectvím pro učitele španělštiny. Složila jsem mezinárodní zkoušku ze španělštiny DELE. Pedagogické studium jsem absolvovala na PedF UK Praha.

Od roku 1992 pracuji na jednom pražském gymnáziu jako učitel španělského jazyka. Zároveň jsem příležitostně učila v jazykové škole, vedla jsem individuální kurz pro diplomaty na MZV ČR.

Od roku 2003 spolupracuji s Vysokou školou mezinárodních a veřejných vztahů, U Santošky, Praha 5 jako vysokoškolský učitel – odborný asistent při výuce španělského jazyka.

Jsem členem expertního týmu CERMAT, který pracuje na přípravě maturitní zkoušky ze španělského jazyka. Zároveň s touto organizací spolupracuji jako člen validační komise a člen týmu pro revizi úloh ze španělského jazyka.

Od roku 1994 pracuji na programech studentských výměn a na evropských vzdělávacích projektech pro středoškoláky a učitele. Jsem členem schvalovací komise DZS (Dům zahraničních služeb) pro programy Erasmus +.

Baví mě sport – lyžování, basketbal, ráda cestuji. Inspirativní jsou pro mě cesty do Španělska a Latinské Ameriky. Učení mě moc baví, protože ve své práci mohu kreativně pracovat se studentem. Předávání poznatků, motivace mladých lidí ke studiu jazyků a potom jejich profesní úspěchy jsou pro mě alfou a omegou mé profese.

Studuj atraktivní obory s širokými možnostmi uplatnění na špičkové škole v centru Prahy.
Ke každému studentovi přistupujeme jednotlivě a poskytujeme mu plnou podporu při studiu.

Klíčový je pro nás rozvoj praktických dovedností a uplatnění absolventů. Proto maximálně podporujeme praxi, pracovní stáže a zahraniční pobyty.