Jan Polišenský, MSc., Ph.D.

Vedoucí katedry Mezinárodních vztahů a diplomacie

polisensky@vsmvv.cz

Své vzdělání získal ve strategickém kontinentálním trojúhelníku Spojené státy, Evropa a Asie. Dlouhodobě žil jak ve spojených státech, tak na Taiwanu. Vystudoval magisterské studium na Tamkang Univerzity Tamsui, Taipei na Tchaj-wanu, kde se zaměřil zejména na problematiku jihovýchodní Asie s důrazem na Čínu. Nadále své vzdělání rozšířil na Moravě, kde vystudoval doktorské studium na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií v rámci Fakulty sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Absolvoval rovněž krátké studijní pobyty na University of Oslo v Norsku, Sungkyunkwan University v Soulu v Jižní Koreji, a také na Beijing University v Pekingu v Číně. Vystoupil na řadě konferencí s příspěvky:
– Cooperation or Sanctions: The Future of EU – China Relations,
– Vliv médií na vnímání bezpečí
– Vliv strachu z kriminality na strach z vnějšího aktéra
– Coercive Diplomacy: The Case of North Korea
– European Arms Trade to China
– Chinese Double Standard of Human Rights and its Effects Upon Trade and International relations concerning Africa
a publikuje v odborných zahraničních publikacích.

 

Publikace: Chinese Double Standard of Human Rights and its Effects Upon Trade and International Relations Concerning Africa (2009), European Arms Trade with the People’s Republic of China (2012)

Je spoluautorem publikací: France, Germany, and the United Kingdom: The Arms Trade with the People’s Republic of China (2011), Ideological Sources of China’s International Behaviour (2013), Teorie nátlakové diplomacie (2019)

Je autorem příspěvků: Vzdělávání v problematice mezinárodních vztahů, The Legitimacy of Regimes in Exile

Je spoluautorem kapitol v monografiích: Ideological Sources of China’s International Behaviour (2013), Teorie nátlakové diplomacie (2019) v knize Destabilizace bezpečnostního prostředí na počátku 21. století a reakce mezinárodního společenství.

Studuj atraktivní obory s širokými možnostmi uplatnění na špičkové škole v centru Prahy.
Ke každému studentovi přistupujeme jednotlivě a poskytujeme mu plnou podporu při studiu.

Klíčový je pro nás rozvoj praktických dovedností a uplatnění absolventů. Proto maximálně podporujeme praxi, pracovní stáže a zahraniční pobyty.