70. výročí Ateliéru filmové a televizní grafiky

Aktuální informace

V současné době probíhá výstava s projekcemi v Galerii UM, doprovodné projekce v kině Ponrepo, na kterou si Vás dovolujeme pozvat.

Podrobné informace ke stažení včetně obrazové dokumentace jsou ke stažení zde: https://drive.google.com/drive/folders/1m9AyLr6IRSHVWqOUciDCD72pjfM1dsId?usp=sharing

 

A nakonec stručná informace o Ateliéru animace :

Ateliér animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze je nejstarší školou svého druhu v Česku. Výraznou zakladatelskou osobností ateliéru byl Adolf Hoffmeister – spisovatel, výtvarník, publicista, člen Devětsilu a po roce 1945 také oficiální kulturní činovník a diplomat. Také v pozdějších letech se ve vedení ateliéru střídaly výrazné osobnosti filmu a ilustrace, mezi nimi Miloslav Jágr, Zdeněk Smetana, Jiří Barta či Jan Balej.

Galerie UM proměněná na kinosál promítá v půldenních smyčkách pásma filmů, z nichž mnohé nebyly k vidění i několik desítek let. Uspořádání výstavy předcházela náročná dvouletá příprava, během níž bylo zdokumentováno přes tisíc studentských filmů a cvičení. Přes třicet z nich bylo poprvé digitalizováno, a to díky spolupráci s Národním filmovým archivem, který původní nosiče převzal do své sbírky. Filmový program výstavy tak představuje autory a autorky z celé sedmdesátileté historie ateliéru a pokrývá co možná největší šíři technik, stylů i postupů.

Studuj atraktivní obory s širokými možnostmi uplatnění na špičkové škole v centru Prahy.
Ke každému studentovi přistupujeme jednotlivě a poskytujeme mu plnou podporu při studiu.

Klíčový je pro nás rozvoj praktických dovedností a uplatnění absolventů. Proto maximálně podporujeme praxi, pracovní stáže a zahraniční pobyty.