Účastnili jsme se galavečera ománské delegace v Lobkowiczkém paláci

Aktuální informace

Ománský sultán Qaboos Bin Said Al Said každoročně obdaruje nejlepší ománské studenty cestou po světě. Letos poprvé ománská delegace procestovala část střední Evropy. Dvoutýdenní program byl zakončen 20. 6. 2019 galavečerem v Lobkowiczkém paláci. Na organizaci unikátní interkulturní akce jsme se podíleli. A potkali jsme významné osobnosti ze světa politiky, vědy i kultury – ze Sultanátu Omán i z České republiky.

Pro ománskou delegaci – studenty Sultan Qaboos University a jejich doprovod – jsme připravili společně se zástupci Karlovy univerzity pestrý program. V průběhu networkingového večera jsme malovali sklo díky workshopu Svazu výrobců skla a bižuterie, skládali jsme hlavolamy, mnozí z nás se svěřili do šikovných rukou karikaturisty…Díky hudebním představením ománských studentů jsme nahlédli do orientální arabské kultury. Na závěr jsme členům ománské delegace rozdali jako pozornost křišťálové ptáčky z dílny tradiční české firmy Rückl.

Vztahy mezi Sultanátem Omán a Českou republikou zaznamenaly v posledních letech významný vývoj. Těšíme se například z nebývalého rozvoje cestovního ruchu.

O potenciálu spolupráce mezi oběma zeměmi jsme se přesvědčili během proslovů ománských i českých osobností.

V průběhu večera se svými projevy vystoupili vedoucí ománské mise, J.E. Dr. Badria Ibrahim Khalfan Al-Shihi, ředitelka Centra pro přípravu studií na Sultan Qaboos Univerzity, spisovatelka a senátorka ománského parlamentu, velvyslanec pozorovací mise zemí GCC při OSN ve Vídni, J.E. Dr. Mohammed bin Saleh Al Gheilani. Za Českou republiku vystoupil například předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Mgr. Radek Vondráček. A naši školu reprezentovala prorektorka pro zahraniční vztahy a PR, doc. Ing. Monika Palatková, PhD. a statutární ředitel, David Melas, M.Phil.

Díky této akci jsme měli příležitost představit ománské delegaci naši školu a programy pro zahraniční studenty. Těšíme se na další spolupráci!

Studuj atraktivní obory s širokými možnostmi uplatnění na špičkové škole v centru Prahy.
Ke každému studentovi přistupujeme jednotlivě a poskytujeme mu plnou podporu při studiu.

Klíčový je pro nás rozvoj praktických dovedností a uplatnění absolventů. Proto maximálně podporujeme praxi, pracovní stáže a zahraniční pobyty.