Pilotní licence při studiu na vysoké škole? Nově otevřený Institut mezinárodní letecké dopravy umožní i to.

Aktuální informace

Institut je součástí Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha (VŠMVVP) a byl založen 1. 6. 2019. Již nyní mají studenti i veřejnost možnost získat pilotní licence prostřednictvím licencovaných pilotních kurzů Pojďte létat s námi. Odborníci Institutu aktuálně pracují také na akreditovaném vzdělávacím programu Provoz letecké dopravy. A v plánu je inovativní a velmi vstřícná možnost financování pro studenty, kteří chtějí spojit studium vysoké školy s létáním.
Licencované pilotní kurzy i akreditované vzdělávací programy Institutu budou realizovány ve spolupráci s Czech Aviation Flying Centre na letišti v Mladé Boleslavi a Leteckou fakultou Technické univerzity v Košicích.
„Na letišti v Mladé Boleslavi jsme letos v říjnu činnost Institutu oficiálně zahájili. Přivítali jsme zde odborníky ze světa letecké dopravy, leteckého průmyslu i vědy, se kterými činnost Institutu rozvíjíme. Jmenujme ředitele Odboru civilního letectví, Ing. Zdeňka Jelínka, ředitele Úřadu pro civilní letectví, Ing. Davida Jágra nebo ředitelku Letiště Pardubice, Ing. Hanu Šmejkalovou. Akademickou sféru – tedy kromě odborníků a pedagogů VŠMVVP – reprezentoval doc. Jakub Kraus z ČVUT,“ říká rektor VŠMVV a významný odborník v oblasti mezinárodní letecké dopravy, který Českou republiku zastupoval mj. v řídícím výboru Evropské agentury pro bezpečnost letectví, doc. Jindřich Ploch.
„Na škole připravujeme bakalářský vzdělávací program Provoz letecké dopravy, se specializacemi Pilot, Manažer letových a provozních služeb a Manažer leteckého provozu. Absolventi najdou uplatnění u provozovatelů letecké dopravy; ve firmách, institucích a organizacích spojených s tak prestižním a krásným odvětvím, kterým letectví zajisté je,“ doplňuje Ing. Petr Rudolf, Ph.D, ředitel Institutu a odborník, který svůj pracovní život spojil s civilním i vojenským letectvím.
Majitelé školy přicházejí s inovativní – a ke studentům i budoucím pilotům velmi vstřícnou – myšlenkou. „Chceme studentům poskytnout jedinečnou možnost – totiž studovat na vysoké škole, získat bakalářský titul a již v průběhu studia dosáhnout na finančně velmi náročné pilotní licence. Pilotní výcvik budou studenti moci splácet až v průběhu svého zaměstnání,“ vysvětluje David Melas MPhil, spolumajitel a generální ředitel VŠMVVP. „Marketingovou strategii a speciální cenové „balíčky“ aktuálně připravujeme,“ doplňuje absolvent University College London.
„Pro studenty je určitě velmi zajímavé spojit studium v Praze s pilotním výcvikem poblíž – na letišti v Mladé Boleslavi, které má výhodnou polohu a poskytuje vynikající zázemí. Fungujeme celoročně, máme zde kvalifikovaný a příjemný tým. Naši piloti – instruktoři – se mohou pochlubit mnohaletou praxí i mezinárodními zkušenostmi,“ říká Zdeněk Sedláček, jednatel společnosti Czech Aviation Flying Centre, pilot a instruktor.


Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha je jednou z nejstarších privátních škol v ČR. Škola se zaměřuje na výuku tradičních a prestižních oborů, jako jsou Mezinárodní vztahy, diplomacie a PR, veřejná správa. A svou nabídku aktuálně rozšiřuje právě prostřednictvím nových institutů – Institutu mezinárodní letecké dopravy a Institutu mezinárodního managementu a marketingu. Škola má svůj institut také v Bratislavě. Novou akvizicí majitelů školy je Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo.

Kontakt:
Mgr. Renata Třísková
triskova@vsmvv.cz
+420 603 309 316

Studuj atraktivní obory s širokými možnostmi uplatnění na špičkové škole v centru Prahy.
Ke každému studentovi přistupujeme jednotlivě a poskytujeme mu plnou podporu při studiu.

Klíčový je pro nás rozvoj praktických dovedností a uplatnění absolventů. Proto maximálně podporujeme praxi, pracovní stáže a zahraniční pobyty.