Программы магистра

Полноценные и комбинированные

Учитесь в престижном колледже с 20-летней историей. Каждую из учебных программ возглавляет высокопрофессиональный практик, имеющий известное имя в своей области. Вы будете находиться в тесном контакте с этими специалистами на протяжении всего обучения, так как средний размер аудитории в настоящее время состоит из 15-25 учеников. Благодаря этому учителя будут знать вас по имени и смогут помочь вам во многих вещах - например, консультации по скайпу, которые проводятся по вечерам в восемь часов.
Получив диплом нашей школы, вам действительно не нужно беспокоиться о будущем, потому что 98% всех выпускников найдут работу в течение 3 месяцев после выпуска. Так что вам решать, хотите ли вы остаться на том же месте в течение следующих 3 лет или пойти вперед к успеху.

více informací

Преимущества обучения в Институте международных и общественных отношений

foto

ИНДИВИДУ АЛЬНЫЙ ПОДХОД

Текущий средний размер класса составляет 15-25 студентов.

foto

УСПЕШНЫЕ ВЫПУСКНИКИ

Наши выпускники становятся политиками, послами, директорами, менеджерами, предпринимателями, редакторами и т. д.

foto

КОНЕЦ ЗУБРЕЖКЕ

Вы приобретете реальные навыки, практический опыт и навыки критического мышления.

foto

ОБМЕН ОПЫТОМ

Вас будут обучать министры, дипломаты, менеджеры, маркетологи, преподаватели из Кембриджского университета и многие другие.

Выбор профессиональной направленности

 • Карьера Дипломата

  Své studenty připravíme pro plnění veškerých včetně nejvyšších diplomatických úkolů. Absolventi budou schopni působit jako diplomaté, konzulové, chargé dʽaffaires a velvyslanci na zastupitelských úřadech, zastávat vysoké diplomatické funkce v domácích i zahraničních institucích nebo se stát stálými představiteli v mezinárodních organizacích jako OSN, NATO, EU a dalších. Získají výbornou znalost společenského a diplomatického protokolu a budou mít vysokou jazyková vybavenost.

 • Политическая, экономическая дипломатия и безопасность

  Student získá důležité znalosti o současných a budoucích bezpečnostních hrozbách, o jejich vlivu na regionální či světovou politiku a ekonomiku a o možnostech jejich řešení. Absolvent bude schopen kriticky vyhodnocovat dopad a vznik bezpečnostních rizik, bude se moci uplatnit v mezinárodních firmách, které investují v rizikových zemích, v zahraničních i domácích složkách státní správy nebo v nevládních organizací. V současném globalizovaném světě narůstá důležitost diplomatů, kteří se zaměřují na prohlubování ekonomických vztahů mezi státy. Pro české a evropské exportéry hrají ekonomičtí diplomaté jednu z klíčových rolí při navazování kontaktů se zahraničními trhy.

 • Культурная и спортивная дипломатия

  Kulturní a sportovní diplomacie patří k tzv. měkké moci státu a patří k účinným nástrojům paralelní diplomacie. Studenti se naučí, jak budovat tzv. národní branding země, jak zvyšovat atraktivnost země, její kredibilitu a prosazování zahraničně-politických cílů. Kulturní diplomacie se v posledních letech stává neoddělitelnou součástí zahraniční politiky mnoha států. Nově se formuje sportovní diplomacie, kdy poptávka po sportovních diplomatech dramaticky roste. Specifickou oblast tvoří olympijská diplomacie, využívající mezinárodních i národních organizací (Mezinárodní olympijský výbor, Český/Slovenský olympijský výbor, sportovní svazy apod.)

 • Аналитик по международным отношениям

  Student bude schopen stát se specialistou na veškeré aspekty mezinárodních vztahů, zejména dějin mezinárodních politických vztahů, geopolitiky a specifik jednotlivých teritorií (Čína a Dálný východ, islámský svět, Latinská Amerika, východní Evropa a Balkán). V praxi se uplatní jako poradce a analytik mezinárodních vztahů u významných institucí a v mediální oblasti. Může také působit jako analytik bezpečnostních a zpravodajských služeb.

Как это работает выбор студентов?

Přijímací řízení

se skládá ze čtyř kroků:

1. Vyplňte a odešlete nezávaznou přihlášku ke studiu

Tento krok Vám nezabere ani minutu. Zároveň máte možnost si zvolit mezi přijímacím pohovorem a motivačním dopisem.

2. Přijímací pohovor/motivační dopis

V rámci přijímacího pohovoru nebudeme testovat Vaše znalosti v oboru, který se chystáte studovat. Jedná se spíše o přátelský rozhovor, během kterého chceme blíže poznat Vás a Vaši motivaci ke studiu daného oboru. V případě, že se rozhodnete pro motivační dopis, pošleme Vám na e-mail vzorový dopis včetně bodů, které by měl dopis zahrnovat. Maximální rozsah je 300 slov. Potom stačí dopis už jen zaslat na prihlaska@vsmvv.cz

3. Výsledek

Výsledek přijímacího řízení Vám zašleme do 14 pracovních dnů od pohovoru nebo obdržení motivačního dopisu.

4. Začátek studia

a) Školné — Posledním krokem je vybrat si studijní balíček, který Vám nejvíc vyhovuje.

b) Zápis — Úspěšní uchazeči se musí před přijetím ke studiu zapsat do školní matriky. Jde o důležitý okamžik, protože až od této chvíle se stávají právoplatnými členy akademické obce.

„Na VŠMVV jsem přišla z malého města a z malé školy. Důležité pro mě při výběru VŠ byly dvě věci: přístup ke studentům a složení vyučujících. Nemohla jsem tedy skončit na lepším místě než právě u nás. Škola mi umožňuje realizovat se v tom, co mě baví, ať už jsou to různé akce pro mé kolegy v rámci studentského klubu nebo stáž na marketingovém oddělení.“

Tereza

3. ročník, PR

„Pro mě osobně jsou důležité tři vlastnosti a to otevřenost, rozhodnost a pracovitost a myslím si, že právě škola tyto tři vlastnosti perfektně rozvíjí. Aktuálně pracuji na pozici zahraničního redaktora pro televizi Prima a troufám si říct, že nebýt Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů k takové životní příležitosti bych se jen tak nedostal.“

Jiří

Absolvent

„V armádě ČR sloužím již sedm let a nyní pracuji na generálním štábu jako IT specialista. Moje práce je časově náročná, jelikož si nevybírám kdy a kde se budu muset účastnit mezinárodního cvičení nebo jiných aktivit, ale díky fantastickému přístupu vyučujících, kteří se vždy snaží přizpůsobit rozvrh a zkouškové jednotlivým požadavkům dálkových studentů, nemám absolutně žádný problém stíhat pracovat a zároveň se vzdělávat.“

Lukáš

11. ročník, MVD

„Aktuálně pracuji jako asistentka managementu v soukromé firmě s mezinárodním přesahem. Jsem hrdou absolventkou Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Líbilo se mi, že nás učili lidé z praxe, díky kterým jsem si už během studia udělala reálnou představu o tom, jak firmy a instituce opravdu fungují. Dodnes vzpomínám na přednášky zajímavých hostů z politiky i jiných oborů – hodně mě oslovil třeba Jan Mühlfeit.“

Margita

Absolventka

„Díky Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů Praha jsem se dostala na velmi zajímavá místa, měla jsem například možnost poznat dynamické a profesionální prostředí České manažerské asociace a podívala jsem se i do Parlamentu ČR.“

Karolína

2. ročník, PR

Дни открытых дверей в учебном году 2019 - 2020

Дни открытых дверей пройдут
31. 10., 21.11., 12.12., 16.01., 13. 02., 12. 03., 16. 04., 14. 05. и 18. 06.

Více informací

Необязательное бронирование личного тура по школе

Приходите посмотреть нашу школу и одновременно встретиться со студентами, которые будут рады встретить вас и показать вам школу.

Chci přijít na prohlídku školy

Необязующая заявка на учебу

Podat přihlášku foto

Об институте

Полезная информация