Univerzita třetího věku

Celoživotní vzdělávání – Univerzita třetího věku

Univerzita třetího věku je specifickým programem CŽV zájmově orientovaným.

Jedná se o soubor programů celoživotního vzdělávání zaměřených na vzdělávání osob v postproduktivním věku. Základním posláním U3V je otevření univerzitních zdrojů poznatků, vědomostí a dovedností osobám v seniorském věku a mezigenerační učení. Cílem těchto programů je tedy poskytnout seniorům možnost, aby se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni mohli systematicky seznamovat s nejnovějšími poznatky v oblasti vědy, historie, politiky, kultury apod. Mimo toho plní U3V také výraznou sociální funkci a motivuje seniory k další aktivitě.

Program celoživotního vzdělávání Univerzita třetího věku je zpravidla určen zájemcům, kteří dosáhli důchodového věku a mají střední vzdělání s maturitní zkouškou. Absolventům programu U3V vydá Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha osvědčení, jehož předání probíhá v kapli Sacre Coeur, v Praze 5.

 

Vážení uchazeči, vážené uchazečky,

děkujeme Vám velmi za zájem o studium v rámci programů Univerzity třetího věku na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o. p. s.

V zimním semestru akademického roku 2020/2021 jsme se rozhodli z důvodu nestabilní bezpečnostní a zdravotní situace kurzy celoživotního vzdělávání Univerzity třetího věku neotevírat.

Věříme, že se situace zlepší tak, aby bylo možné pro Vás studijní programy otevřít co nejdříve, pokud vývoj dovolí, tak i v určitém rozsahu už v letním semestru 2020/2021.

Naše škola získala v roce 2020 nové akreditace pro studijní programy Mezinárodní management a marketing (Mezinárodní cestovní ruch, Řízení digitálního marketingu) a Provoz letecké dopravy, takže pro Vás připravujeme i rozšířené studijní programy v daných oblastech.

Těšíme se na Vás, přejeme Vám vše dobré a pevné zdraví.

Váš tým VŠMVV Praha