Jan Polišenský, MSc., Ph.D.

Vedúci katedry

Škola

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

Jan Polišenský, MSc., Ph.D.

Své vzdělání získal ve strategickém kontinentálním trojúhelníku Spojené státy, Evropa a Asie. Dlouhodobě žil jak ve Spojených státech amerických, tak na Taiwanu. Vystudoval magisterské studium na Tamkang Univerzity Tamsui, Taipei na Tchaj-wanu, kde se zaměřil zejména na problematiku jihovýchodní Asie s důrazem na Čínu. Nadále své vzdělání rozšířil na Moravě, kde vystudoval doktorské studium na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií v rámci Fakulty sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Absolvoval rovněž krátké studijní pobyty na University of Oslo v Norsku, Sungkyunkwan University v Soulu v Jižní Koreji, a také na Beijing University v Pekingu v Číně. Vystoupil na řadě konferencí s příspěvky:

– Cooperation or Sanctions: The Future of EU – China Relations,
– Vliv médií na vnímání bezpečí
– Vliv strachu z kriminality na strach z vnějšího aktéra
– Coercive Diplomacy: The Case of North Korea
– European Arms Trade to China
– Chinese Double Standard of Human Rights and its Effects Upon Trade and International relations concerning Africa
a publikuje v odborných zahraničních publikacích.

Publikácie

Chinese Double Standard of Human Rights and its Effects Upon Trade and International Relations Concerning Africa (2009), European Arms Trade with the People’s Republic of China (2012)

Je spoluautorem publikací: France, Germany, and the United Kingdom: The Arms Trade with the People’s Republic of China (2011), Ideological Sources of China’s International Behaviour (2013), Teorie nátlakové diplomacie (2019)

Je autorem příspěvků: Vzdělávání v problematice mezinárodních vztahů, The Legitimacy of Regimes in Exile

Je spoluautorem kapitol v monografiích: Ideological Sources of China’s International Behaviour (2013), Teorie nátlakové diplomacie (2019) v knize Destabilizace bezpečnostního prostředí na počátku 21. století a reakce mezinárodního společenství.