Často kladené dotazy

Připravili jsme pro Vás krátký přehled odpovědí na nejčastější otázky:

  • Odkdy dokdy je možné podat přihlášku? +

    Přihlášku na akademický rok 2022/23 je možné stále podat. Přihlášky akceptujeme do 30. 10. 2022 nebo do naplnění kapacit. Přijímací řízení pro akademický rok 2023/24 se otevírá 1. 11 .2022.
  • Jak často probíhá výuka v prezenční formě studia? +

    Výuka standardně probíhá ve třech nebo čtyřech dnech podle stanoveného rozvrhu hodin s tím, že pátky jsou vždy volné. Díky tomu mohou studenti při škole pracovat, případně cestovat na prodloužené víkendy domů za rodinou.
  • Jak probíhá výuka při kombinované (dálkové) formě studiu? +

    Výuka kombinovaných studentů probíhá blokovou formou obvykle 5x za semestr (v pátky odpoledne a v soboty). Je možné si také domluvit výjimky s vyučujícími. Účast na přednáškách je doporučená, ale ne povinná.
  • Jak by probíhala výuka v případě opětovného uzavření škol z důvodu pandemie Covid-19? +

    VŠMVV byla jedna z prvních škol, která zavedla kompletní online výuku během vypuknutí pandemie Covid-19. Harmonogram online výuky je identický s klasickou prezenční výukou, díky čemuž je zaručeno, že každý student/studentka získá stejné vědomosti jako studenti, kteří absolvovali danou výuku před vypuknutím pandemie Covid-19. Navíc jsme se snažili udělat online výuku co nejjednodušší, takže nemusíte nic instalovat a stačí Vám pouze počítač, notebook, tablet nebo telefon, abyste se mohli připojit.
  • Platí se poplatek za podanou přihlášku? +

    Ne, podání přihlášky a přijímací řízení jsou bezplatné.
  • Je možné si rozdělit školné na dílčí splátky? +

    Ano, školné je možné si rozdělit na vícero splátek. Standardně nabízíme možnost rozdělit školné za jeden akademický rok do 2 splátek, po dohodě však lze připravit i individuální splátkový kalendář.
  • Nabízíte stipendia? +

    Ano. Studenti, kteří se o stipendium hlásí, musí mít průměr známek za předchozí akademický rok maximálně 1,30. Mezi tyto studenty se rozdělí 100,000 Kč. Studenti si také mohou zažádat o ubytovací stipendium. Více informací naleznete zde. Studenti si také mohou přivydělat při škole. Například výpomocí při různých školních akcích (Den otevřených dveří, Gaudeamus, atd.).
  • Jsem student mimo ČR a SR. Potřebuji nostrifikaci? +

    Ano, pro nástup na VŠMVV je zapotřebí mít nostrifikaci diplomu, ať středoškolského nebo vysokoškolského, pokud jste studoval/a v zahraničí (kromě Slovenska).
  • Mám status studenta i při kombinované formě studiu? +

    Ano, ale studenti kombinované formy nemají plný status studenta a přicházejí o některé výhody spojené s prezenční formou studia. Například studenti kombinované formy studia nemají nárok na ISIC kartu a veškeré slevy s ní spojené.
  • Jaké učíte jazyky? +

    V současnosti učíme 6 cizích jazyků. Vyučují se klasické evropské jazyky, a to angličtina, němčina, francouzština, italština, španělština a ruština.
  • Jaké jsou možnosti vycestovat v rámci Erasmus+? +

    Šance vycestovat v rámci studií na Erasmus+ je vysoká. Tím, že je VŠMVV menší školou, může se na studium do zahraničí v rámci Erasmus+ dostat prakticky každý student.