18.10.2022

gen. Ing. Petr Pelz

Generál

Gen. Ing. Petr Pelz je inspektor Vojenské zpravodajské služby Generálního štábu. Je poradce stálého představitele ČR u OSN v New Yorku a bývalý velvyslanec v Afghanistánu. V rámci projektu BEZPEČNOST probral pan generál s našimi studenty témata týkající se USA a bezpečnosti ve světě.

30.03.2022

Mgr. Bohuslav Sobotka

Bývalý předseda vlády ČR

V rámci Projektu AMBASÁDA dorazil na VŠMVV bývalý předseda vlády ČR a bývalý ministr financí ČR, pan Mgr. Bohuslav Sobotka, který hovořil se studenty o ekonomické diplomacii.

23.03.2022

arm. gen. Ing. Jiří Šedivý

Generál

Našim hostem v rámci projektu BEZPEČNOST byl opět pan arm. gen. Ing. Jiří Šedivý, který hovořil o NATO.

09.03.2022

gen. Ing. Andor Šándor

Generál

09.03. jsme přivítali v rámci projektu BEZPEČNOST pana gen. Ing. Andora Šándora (v záloze), který hovořil se studenty o bezpečnosti v Evropě. Jednalo se o velmi aktuální téma s ohledem na situaci na Ukrajině.

23.02.2022

Michal Czudeka a Jaroslava Plšková

Ministerstvo vnitra ČR, oddělení mezinárodní spolupráce ve státní službě

23. 2. 2022 jsme otevřeli letní semestr prvním dílem projektu AMBASÁDA. Bylo nám ctí přivítat Ing. Jaroslavu Plškovou a Mgr. Michala Czudeka, kteří studentům přiblížili, co všechno obnáší práce v institucích EU a jak si úspěšně vybudovat kariéru v mezinárodním prostředí.

08.12.2021

Ing. Břetislav Tureček

Novinář a vedoucí centra pro studium Blízkého východu MUP

Ing. Břetislav Tureček se jako novinář více než dvacet let zabýval Blízkým východem. Do června 2013 byl pět a půl roku zpravodajem Českého rozhlasu se sídlem v Jeruzalémě. V rámci projektu BEZPEČNOST se studenti mohli dozvědět o realitách v daném regionu.

30.11.2021

PhDr. Lubomír Zaorálek

Politik a bývalý ministr zahraničných věcí ČR

Lubomír Zaorálek je český politik a dramaturg, v letech 2009 až 2018 místopředseda ČSSD, ministr zahraničních věcí ČR (2014-2017) a ministr kultury ČR (2019-2021). V rámci projektu AMBASÁDA mohli studenti VŠMVV zjistit potřebné informace ze zákulisí světa diplomacie.

24.11.2021

gen. Ing. Petr Pelz

Generál

Gen. Ing. Petr Pelz je inspektor Vojenské zpravodajské služby Generálního štábu. Je poradce stálého představitele ČR u OSN v New Yorku a bývalý velvyslanec v Afghanistánu. V rámci projektu BEZPEČNOST probral pan generál s našimi studenty témata týkající se Afghánistánu.

16.11.2021

RNDr. Miloš Vystrčil

Předseda Senátu PČR

Miloš Vystrčil je český politik a pedagog, od února 2020 předseda Senátu Parlamentu České republiky a v letech 2016 až 2020 předseda Senátorského klubu ODS. Zároveň je od roku 2014 místopředsedou ODS. V rámci projektu AMBASÁDA studenti VŠMVV mohli na pozvání pana Vystrčila navštívit prostory Senátu PČR a popovídat si nejen s ním, ale i s prezidentkou Slovenské republiky paní Zuzanou Čaputovou, která tou dobou byla na návštěvě České republiky.

02.11.2021

Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

Politik a bývalý ministr zahraničných věcí ČR

Tomáš Petříček je český politik, od října 2018 do dubna 2021 ministr zahraničních věcí ČR ve druhé vládě Andreje Babiše. V letech 2019 až 2021 byl též místopředsedou ČSSD. V rámci projektu AMBASÁDA pan ministr probral se studenty VŠMVV otázky ohledně diplomacie, česko-čínské vztahy či nadcházející ekologická opatření.

27.10.2021

arm. gen. Ing. Jiří Šedivý

Generál

Arm. gen. Ing. Jiří Šedivý je bývalý náčelník Generálního štábu AČR a člen České euroatlantické rady. Jeho specializací je bezpečnost, krizové řízení, reforma ozbrojených sil ČR či ochrana kritické infrastruktury státu. Armáda České republiky je neustálé téma během sestavování rozpočtů. Jaký je stav armády ČR? Je třeba něco měnit? Jak je na tom ve srovnání se světem? To vše s našimi studenty probral generál Jiří Šedivý během projektu BEZPEČNOST.

13.10.2021

gen. Ing. Andor Šándor

Generál

Gen. Ing. Andor Šándor je český voják, generál v záloze a světoznámý bezpečnostní analytik. Pracoval ve velitelských a štábních funkcích, od roku 1986 působil v generálním štábu Československé lidové armády. V letech 2001 a 2002 byl náčelníkem Vojenské zpravodajské služby. Od roku 2003 působí jako poradce a analytik v oblasti bezpečnosti. Jaká je role státu za krizové situace? Je připravenost občanů na krizi taková, jaká by správně měla být? A co integrovaný záchranný systém? Jak se charakterizuje zpravodajská komunita ČR? To vše s našimi studenty probral generál Andor Šándor během projektu BEZPEČNOST.

12.10.2021

JUDr. Věra Jeřábková, CSc.

Ředitelka Diplomatické akademie

Od roku 1994 působí na Ministerstvu zahraničních věcí, specializovala se na problematiku subsaharské Afriky a lidských práv. V letech 1998–2002 byla velvyslankyní ČR na Kypru, v letech 2005–2009 velvyslankyní ČR ve Spojených arabských emirátech. Od roku 2011 řídí Diplomatickou akademii při MZV ČR. JUDr. Věra Jeřábková, CSc. v rámci projektu AMBASÁDA vysvětlila studentům, jak se stát diplomatem, jaké předpoklady by měli uchazeči splňovat a co všechno tato práce obnáší.

03.05.2021

Daniel Braun

Zástupce ředitelky kabinetu komisařky Věry Jourové

Daniel Braun nejprve působil jako první náměstek ministra pro místní rozvoj odpovědný za oblast strukturálních fondů EU. Vedl tým, který připravoval strategii pro evropské fondy v programovém období 2014–2020 a současně byl šéfem českého vyjednávacího týmu s Evropskou komisí. Cílem tohoto Q & A je studentům přiblížit, jak se dá vybudovat kariéra v Evropských institucích a jaká je náplň vysoce postaveného pracovníka v EU.

05.04.2021

Martin Šonka

Pilot světové série Red Bull Air Race

Mistr světa elitní letecké série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited – freestyle, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited. Pan Šonka se podělí s našimi studenty o své zážitky z kariéry profesionálního pilota, jak funguje letecký průmysl a jaké další plány chystá ve své kariéře.

15.03.2021

André Dravecký

CEO Shipvio a absolvent VŠMVV

Zajímá vás, jak vytvořit skvělý projekt už během studia? Pan Dravecký je CEO a zakladatel mnohamilionového startupu Shipvio, který založil už během studia Mezinárodních vztahů a diplomacie na VŠMVV. Jeho řešení nabízí zákazníkům automatizaci celkové logistiky tak, aby při přepravě zboží od zákazníka k dopravcům nevznikaly žádné zbytečné náklady a vše bylo maximálně efektivní a šetrné k životnímu prostředí.

01.03.2021

Landon Shroder

Bezpečnostní a politický konzultant

Zajímá vás, jak probíhá činnost neziskových organizací v terénu? Rádi byste nahlédli pod pokličku práce v konfliktních zónách a ve válečném prostředí? Tak to nesmíte chybět na Q & A s Landonem Shroderem, který se v tomto prostředí pohybuje již 20 let!

14.12.2020

Patrik Schober

PR specialista, podnikatel a absolvent VŠMVV

Seznamte se s Patrikem Schoberem, naším absolventem a spoluzakladatelem a Managing Partnerem agentury PRAM Consulting, oceněnou Sabre, European Excellence Awards, Golden Drum, Worldcom PR Group Award a Lemur. Patrik je také předsedou skupiny nezávislých PR agentur Worldcom a předsedou představenstva České asociace PR agentur (APRA). Patrik je také předsedou skupiny nezávislých PR agentur Worldcom a předsedou představenstva České asociace PR agentur (APRA).

30.11.2020

Iva Žiža

Zástupkyně politického oddělení velvyslanectví USA

Iva Žiža již více jak 10 let pracuje pro velvyslanectví USA po celém světě. V současnosti pracuje v Praze a zabývá se převážně tématy jako ochrana lidských práv, obchod s lidmi, migrace a korupce. Cílem tohoto Q & A je ukázat studentům, co přesně obnáší práce na velvyslanectvích, jaká jsou specifika diplomacie v různých zemích a kulturách a zda jako žena například vnímala určitou formu diskriminace v arabských zemích.

16.11.2020

Daniel Musil

Account Director v Aitom Digital

Daniel Musil zastává pozici Account Director v jedné z největších českých digitálních agentur Aitom Digital, kde má na starosti vstupní studie projektů (tedy nastavování cílů, analýzu dat, návrh strategie a řešení celého projektu). Během tohoto Q & A se dozvíte, co všechno obnáší práce v etablované digitální agentuře, jak se po škole uplatnit v PR a marketingovém segmentu a také zjistíte, jaké jsou rozdíly mezi domácími a zahraničními klienty.

10.03.2020

Václav Klaus ml.

Politik

Václav Klaus mladší přiblíží našim studentům, jak funguje česká politika, co považuje za největší výzvu v politice a také vysvětlí důvody svého odchodu z ODS a založení trikolóry. Pan Klaus ml. je připraven odpovědět na všechny dotazy a věří v zajímavou diskusi s našimi studenty.

25.02.2020

Ondřej Novotný

Spolumajtel organizace Oktagon MMA a moderátor

Všichni studenti PR a marketingu budou mít jedinečnou příležitost se zeptat Ondřeje Novotného na to, jak se tvoří úspěšný projekt od nuly, jak se buduje love brand, který si oblíbily statisíce Čechů a Slováků, a jaké další plány má Oktagon MMA. V případě zájmu je Oktagon připraven nabídnout bezplatnou stáž vybraným studentům VŠMVV.

10.12.2019

David Ondráčka

Bývalý ředitel Transparency International ČR

Cílem tohoto Q & A je ukázat, jak fungují nevládní organizace a jaké nástroje používá TI při odhalování nekalých praktik především v politice. Studenti budou mít možnost se informovat o možných stážích v této organizací.

26.11.2019

Celeste Buckingham a Lumír Mati

Oceňovaná slovenská zpěvačka a manažer na hudební scéně

Co všechno potřebuje zpěvák/čka, aby se prosadil/a nejen na domácí, ale i zahraniční scéně? Jak se vyjednává s producenty a jaké netradiční požadavky mívají pěvecké hvězdy? Na tyto otázky a mnoho jiných přijde našim studentům odpovídat Celeste Buckingham a Lumír Mati.

12.11.2019

Jitka Pšejová

Expertka na branding, influencing a business connecting

Jitka Pšejová prozradí, jak se budují značky v online prostoru a jakým způsobem se využívají influenceři na marketing daného produktu. Rovněž přiblíží studentům, jak moc jsou důležité kontakty v životě a proč je každý člověk svým způsobem business connector.

29.10.2019

Ondřej Martan

Politik

Ondřej se stal v 25. letech jedním z nejmladších starostů a již 12 let úspěšně obhajuje svůj mandát. V roce 2018 v Běchovicích zvítězila ODS s více než 62 %, kterou tam od roku 2007 vede právě Ondřej Martan. Díky tomuto Q & A budete mít příležitost se zeptat, jak se v mladém věku stát úspěšným politikem, jak vykonávat svou funkci co nejlépe a jak zacházet s podporou lidí. Díky tomuto Q & A budete mít příležitost se zeptat jak se v mladém věku stát úspěšným politikem, jak vykonávat svou funkci co nejlépe a jak zacházet s podporou lidí.

15.10.2019

Martin Opatrný

PR expert

Martin je výkonný ředitel české pobočky PR Clinic, které je také spolumajitelem. Osobně dohlíží na všechny projekty a jeho parketou je krizová komunikace a strategické PR. V oblasti komunikace se pohybuje již více než 15 let jak v soukromém, tak i státním sektoru. Působil jako specialista na komunikaci, Public Relations a Public Affairs v mezinárodní poradenské a lobbistické síti Interel, kam přešel z pozice tiskového tajemníka a mluvčího předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

29.04.2019

Jindřich Ploch

Bývalý generální ředitel Úřadu pro civilní letectví a zástupce ČR v řadě EASA

Q & A s docentem Plochem se zaměří na fungování leteckého průmyslu v ČR a ve světě a také pan Ploch nastíní, jaké rozdíly platí v letectví v různých koutech světa. Pan Ploch se i touto formou představí všem studentům VŠMVV, a to proto, že od roku 2020 bude působit na VŠMVV jako garant nového studijního programu.

26.03.2019

Václav Moravec

Moderátor a redaktor

Pan Moravec přiblíží, jak funguje dlouholetá show Otázky Václava Moravce, jak se připravuje na duely s politiky a jak se dostal do médií. Studenti budou mít zároveň možnost se informovat ohledně stáží v České televizi, případně v jiných médiích.

29.10.2018

Ján Skopaček

Politik a ekonomický expert ODS

24.4.2018

Jan Farský

Bývalý starosta Semily a první místopředseda hnutí STAN

11.04.2018

Vladimír Špidla

Bývalý předseda vlády ČR a bývalý předseda ČSSD

28.3.2018

Randolph Bruno

Doktor ekonomie z prestižní University College London (UCL)

14.03.2018

Petr Fiala

Předseda ODS a univerzitní profesor

21.02.2018

Markéta Pekarová Adamová

Politička a předsedkyně TOP09

11.12.2017

Ivan Bartoš

Politik a předseda České Pirátské strany

05.12.2017

Pavel Bělobrádek

Politik a bývalý předseda KDU-ČSL

30.10.2017

Andrej Babiš

Politik a předseda vlády ČR

18.10.2017

Jan Mühlfeit

Český manažér, kouč a mentor

26.04.2017

Jaroslav Gavenda

Reportér Seznam.cz, FTV Prima a absolvent VŠMVV

12.04.2017

Václav Hubinger

Antropolog, diplomat a velvyslanec ČR

31.05.2016

Václav Klaus

Bývalý premiér a prezident ČR