Škola, kde vyučují odborníci z praxe.

U nás nenajdete učitele, kteří celý život proseděli za katedrou a své dovednosti získali jen z knížek. Erudovaní odborníci jako profesor Gombár, docent Eichler, docentka Palatková nebo gen. Andor Šándor jsou zárukou toho, že v kvalitě výuky neděláme kompromisy. Navíc k nám každé dva až tři týdny přicházejí přednášet externí odborníci. Díky tomu se naši studenti mohli setkat s osobnostmi jako Václav Moravec, Jan Mühlfeit, Jitka Pšejová, Ondřej Novotný a mnoha dalšími.

Škola, která preferuje kvalitu nad kvantitou.

Mnoho studentů je překvapeno, když zjistí, že výuka probíhá ve skupinách často menších než byla jejich středoškolská třída. Díky tomu každý z našich vyučujících zná své studenty jménem a vnímá je jako osobnosti, ne jako čísla v seznamu. V případě potřeby také není problém si domluvit individuální konzultační hodiny, případně rozhovor přes Skype nebo Google Meets z pohodlí domova.

Škola, kde jsou zkušenosti s praxí nedílnou součástí studia.

Kromě možnosti stáží v našich partnerských institucích máme pro naše studenty připraveno i několik unikátních projektů. Pro studenty, kteří si chtějí rozšířit obzory v diplomacii a mezinárodních vztazích, je připraven úspěšný projekt AMBASÁDA. V rámci tohoto třísemestrálního projektu se od pracovníků v diplomacii, ministrů a jiných lidí z oboru dozvědí studenti vše o fungování diplomacie a ambasád. Ve druhém unikátním projektu BEZPEČNOST přiblíží našim studentům generálové, velvyslanci či analytici vliv bezpečnostních hrozeb na mezinárodní vztahy. Vybraní studenti budou mít možnost pracovat i v naší profesionální studentské marketingové agentuře na zakázkách od reálných klientů. Díky tomu studenti získají nejen cenné zkušenosti, ale budou mít možnost si i během studia přivydělat. Studenti marketingu a managementu budou mít navíc možnost se zapojit také do projektu PR v praxi, na kterém spolupracujeme s Asociací public relations. Více informací o všech projektech naleznete zde.

Škola, která má nejblíže k světovým univerzitám.

Díky tomu, že vedení školy mají na starosti lidé s tituly z institucí, jako je Cambridge University, London School of Economics (LSE), University College London (UCL) nebo Maastricht University, se nebojíme říct, že ze všech vysokých škol v České republice se právě my dokážeme způsobem výuky nejvíce přiblížit těmto elitním školám. To znamená málo biflování a mnoho reálných vědomostí.

Proč studovat na VŠMVV?

Podívejte se, co řekli o VŠMVV naši absolventi, studenti a učitelé.