Mgr. Dagmar Prosková

Lektorka anglického a španělského jazyka

Škola

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

Dagmar Prosková působí jako vysokoškolský pedagog anglického a španělského jazyka na VSMVV v Praze 5. Na pozici odborného asistenta na Vysoké škole finanční a správní v Praze 10 vede odborné semináře Business, Marketing and Legal English. Po celou dobu praxe se specializuje na výuku dospělých studentů denního i dálkového studia a na firemní výuku profesní konverzace. Mezi další aktivity patří přednášky v anglickém jazyce zaměřené na českou historii, umění a kulturu pro zahraniční studenty programu Erasmus.
V letech 2001-2009 zastávala pozici zástupce šéfredaktora v nakladatelství anglického časopisu Bridge a ve spolupráci s CERMAT se podílela na přípravě podkladů testování studentů angličtiny.
Vystudovala obor British and American Studies na FFUK v Praze a studium završila studijním programem v Tallahasee na Florida State University, USA. Studium španělštiny na FFUK v Praze zakončila státní zkouškou a posléze dvouletým studijním pobytem ve Španělsku, La Coruňa, Galícia. Po návratu absolvovala doplňující kurzy španělštiny na Instituto Cervantes v Praze, kde v roce 2004 úspěšně absolvovala zkoušku s mezinárodní platností.
V roce 2017 byla v rámci projektu Erasmus Teaching Staff Mobility nominována a působila na Universidad CEU San Pablo v Madridu. V říjnu letošního roku dokončila v rámci EU a Evropského sociálního fondu studium Legal English – obchodní, trestní, majetkové a mezinárodní právo.
Do roku 2019 žila střídavě ve Velké Británii, kde se se zájmem věnovala interaktivním volnočasovým aktivitám pro studenty při studijních cestách a výjezdech po celé Británii.