PhDr. Alena Mrázová

Odborný asistent

mrazova@vsmvv.cz

Lektorka francouzského jazyka

Doktorka filozofie Alena Mrázová, překladatelka, spisovatelka a VŠ pedagog, vystudovala románskou filologii na Karlově univerzitě v Praze a na univerzitách v Lisabonu a Dijonu (1977–1982). V letech 1982–1986 pracovala pro Správu služeb diplomatickému sboru (Diplomatický servis MZV ČR) jako překladatelka brazilské firmy „Interbras“ v Praze. Později byla redaktorkou portugalského vysílání do zahraničí v ČTK a Československém rozhlase. V letech 1997–2002 učila francouzštinu na konzervatoři – gymnáziu „TCP – Taneční centrum Praha“. Od roku 1999 spolupracuje s Českou televizí.

Jako autorka českých titulků a dabingových listin má na kontě přes 25 filmů pro ČT 2 a ČT ART. Je autorkou beletrie, literárních překladů, skript i učebnic. Od roku 2014 se podílí na vydávání uměleckých publikací a organizování výstav ve spolupráci se Salonem Maryška – Bohumín a mezinárodním spolkem „Złota Linia – grupa twórców różnych“ se sídlem v Polsku. Kromě toho přednáší několikrát ročně na NIDV (Národním Institutu pro další vzdělávání při Ministerstvu školství ČR) jako odborník na Portugalsko a Francii. Na VŠMVV působí od roku 2002 (s přestávkou v letech 2014-2017).

Studuj atraktivní obory s širokými možnostmi uplatnění na špičkové škole v centru Prahy.
Ke každému studentovi přistupujeme jednotlivě a poskytujeme mu plnou podporu při studiu.

Klíčový je pro nás rozvoj praktických dovedností a uplatnění absolventů. Proto maximálně podporujeme praxi, pracovní stáže a zahraniční pobyty.