V úterý 20. září 2022 se uskutečnil již 29. ročník prestižní soutěže MANAŽER ROKU, která veřejnosti představila TOP manažery, lídry a vedoucí pracovníky za rok 2021.

V této soutěži se představila i čerstvá absolventka Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha Maiya Suleimenova, která obdržela fantastické druhé místo v soutěži o nejlepší studentskou esej.

Zeptali jsme se Maiyi na její zážitky ze soutěže a to, jak jí byla VŠMVV nápomocna v přípravách.

Maiyo, jak se Vám líbila soutěž ČMA a o čem byla Vaše práce?

Účast v soutěži pro mě byla úžasným zážitkem, protože jsem se seznámila s velmi zajímavými lidmi. V den vyhlášení výsledku nás bylo 6 finalistů, všichni velmi ambiciózní a s už existujícími pracovními zkušenostmi. Líbilo se mi, že všichni přítomní byli velmi otevření, přátelští a zapálení pro to, co dělají. 

Upřímně řečeno, tato soutěž pro mne nebyla snadná. Sepsání práce jsem se mohla začít věnovat až následující den po obhajobě bakalářské práce a státnicích. Neměla jsem v mezidobí žádnou pauzu na odpočinek, měla jsem však obrovskou motivaci uspět. Téma „inovace a motivace lidí“ je pro mě obzvlášť důležitá protože bych si chtěla v budoucnu otevřít vlastní PR agenturu, kde bych pracovala s vlastními zaměstnanci a týmem. Proto se dnes snažím věnovat čas studiu této oblasti, aby „moji“ lidé byli co nejspokojenější a nejproduktivnější.  

Pomohla Vám škola, to co jste se doposud naučila a profesoři s Vaší prací? 

Paní docentka Palatková, ředitelka institutu mezinárodního managementu a marketingu, mi byla velkou podporou a pomáhala mi se sepisováním této práce, za což jí vždy budu velmi vděčná. Celkově nikdy nepřestanu tvrdit, že mi tato škola dala pevné základy znalostí a dovedností. Zejména v posledním ročníku jsme měli možnost spolupracovat s Asociací PR agentur, kde jsem se osobně naučila nespočet věcí, které dále budu aplikovat v zaměstnání. 

Všichni učitelé VŠMVV jsou empatičtí, vždy chápaví a připraveni pomoci studentům. Pro mě, jako pro cizinku, to byl ten nejlepší dar! Od mnoha známých jsem slyšela jejich špatné zkušenosti s učiteli na různých pražských školách, proto jsem měla při nástupu  na VŠMVV nemalé obavy. Ale po měsíci se všechny mé obavy rozplynuly a já si uvědomila, jaké jsem měla štěstí, že jsem si vybrala právě tuto školu. Ještě bych chtěla dodat, že spolužáci byli také skvělí, vždy mě podporovali. 

Čemu byste se ráda věnovala po škole?

Nyní žijí v Německu a současně pracuji v oddělení marketingu jedné IT společnosti v Anglii. Dříve, než nastoupím na magisterské studium, bych chtěla získat více pracovních zkušeností z PR agentur. Mým hlavním cílem do budoucna je samozřejmě otevřít si vlastní PR agenturu, ale v mezidobí budu získávat zkušenosti a učit se, protože se chci stát profesionálem v tomto oboru. 

Doufám, že jednou budu na VŠMVV přednášet jako host.