Mgr. Natalia Shumeiko, Ph.D.

Lektorka anglického jazyka - VKI Bratislava

Mgr. Natalia Shumeiko, Ph.D.

Mgr. Natalia Shumeiko, PhD. je lektorkou angličtiny na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů Praha (VŠMVV), autorkou odborných článků a pedagogických a metodických prací.
Pracovní zkušenosti z vysokoškolského prostředí podpořily vědecký růst Mgr. Natalie Shumeiko, PhD. Její pedagogická činnost poskytla základ pro získání dovedností zodpovědného vědce. V letech 2011 až 2014 studovala postgraduální studium. V roce 2017 obhájila doktorskou práci na téma "Odborná cizojazyčná příprava budoucích odborníků v oblasti humanitních věd na vysokých školách na Slovensku". V roce 2020 absolvovala výzkumnou a pedagogickou stáž na univerzitě Ca'Foscari v Benátkách (Itálie). V roce 2022 se zúčastnila Školy akademického psaní pro vysokoškolské učitele pořádané Univerzitou jihovýchodního Norska.

Publikace

SHUMEIKO, Natalia. (2016). Professional foreign language training of future specialists in the humanitarian profile: the experience of Slovakia: method. recommendations (in Ukr.). K.: “Alfa-Peak”, LLC, 48 p. (100 %)

SHUMEIKO, Natalia. (2016). Content Peculiarities of Master’s Professional Foreign Language Training in Translation Studies and Interpretation at the Universities of Slovakia. Comparative Professional Pedagogy. 6(3)/2016. DOI: 10.1515/rpp-2016-0031 (100 %)

SHUMEIKO, Natalia. (2019). Professional training of financiers and economists: the European experience (in Ukr.). Financial Infrastructure and Sustainable Development. Collection of Scientific Papers. International scientific conference. K.: KNEU, (100 %)